“TË GJITHË SË BASHKU”, me Venera Lumani, vokal,  Lind Islami , vokal dhe kitarë, Klodi Hidri, bateri dhe Endri Fusha, klaviaturë
| |

“TË GJITHË SË BASHKU”, me Venera Lumani, vokal, Lind Islami , vokal dhe kitarë, Klodi Hidri, bateri dhe Endri Fusha, klaviaturë

Tё nderuar, Qendra Informative Kulturore – Shkup ka nderin dhe kënaqësinë e veçantë të ju ftojë në manifestimin tradicional “TË GJITHË SË BASHKU”, me Venera Lumani, vokal, Lind Islami , vokal dhe kitarë, Klodi Hidri, bateri dhe Endri Fusha, klaviaturë. Manifestimi do të mbahet në Sheshin “NËNA TEREZË”. (hapësira para…

Tafa & Friends
|

Tafa & Friends

QIK – Shkup ju fton në koncertin e tenorit Mustafa Imeri – Tafa & Friends, i cili do të mbahet më 04.12.2019 në sallën kamertale të Filharmonisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrin pjesë: Mustafa Imeri – tenor, Zana Аbazi Ramadani – sopran, Besarta Murtezani – sopran, Eva Zhivkovska…

RONA NISHLIU Quartet  “MINDIL”
| |

RONA NISHLIU Quartet “MINDIL”

Qendra Informative Kulturore – Shkup ju fton në promovimin e albumit të dytë të titulluar “MINDIL”, nga RONA NISHLIU Quartet.Koncerti do të mbahet me 20 maj, 2019, me fillim në orën 21:00, në Filharmoninë e Maqedonisë së Veriut.Albumi muzikor përfshin 10 këngë të trashëgimisë muzikore qindra vjeçare, tinguj që shquajnë…

Koncert-“Kenga ime”
|

Koncert-“Kenga ime”

KENGA IMEMuzika qytetare shqipe, në ritmet latino, jazz, swing të përpunuara me dashuri dhe të kënduara dhe interpetuara me mjeshtëri nga këngëtarja Hana Palloshi &Filonid Aliu dhe të përcjellur me mjeshtëri nga Instrumentist profesionist , ejani dhe kënaquni!25 prill2019 ora 20:30 QIK Vocal: Hana Palloshi & Filonid AliuPiano: Emin SalihiGuitar:…

Elita 5
|

Elita 5

Me 27 dhjetor, Shkupi do të përfshihet nga “Tornado”. Grupi legjendar i muzikës rock “Elita 5”, plot 30 vite në skenën shqiptare, dhe do të paraqitet në Shkup me koncertin madhështor, me hitet e tyrе dhe albumin më të ri të titulluar “Tornado”. “Elita 5”, grup i themeluar në 1988,…

Mozart v.s Poulenc
|

Mozart v.s Poulenc

Qendra Informative Kulturore – Shkup ju fton në Koncert – Mozart v.s Poulenc (oboë,fagot dhe piano). Koncerti do të mbahet më 18.12.2018, me fillim në orën 20:00,në sallonin 19:19.